KWM-S 19 kW
Kocioł miałowy 24h ze sterownikiem i dmuchawą

Moc:19 KW
Pow. grzewcza kotła: 2 m2
Pow. ogrzewana: do 100 m2

Wymiary:
zobacz tabelkę

Przeznaczenie:
Kotły grzewcze typu KWM-S są nową generacją kotłów pracujących bezobsługowo w systemie dobowym i służących do wysokoefektywnego spalania miału węglowego. Bardzo wysoka sprawność energetyczna tych kotłów, dochodząca do 86%, czyni je najtańszymi w eksploatacji. Dodatkowym atutem tych kotłów jest znikoma szkodliwość wobec środowiska naturalnego. Zastosowanie sterownika i dmuchawy, połączone z górnym sposobem spalania i rozprowadzeniem strumienia powietrza za pomocą dysz zbliża proces spalania do układu generatorowego z jednoczesnym spalaniem wytworzonego gazu, czego charakterystycznym objawem jest niebieska barwa płomienia. Jednorazowy zasyp paliwa wystarcza na ok. 24 godziny, jednak okres ten może zostać wydłużony w zależności od temperatur zewnętrznych oraz izolacyjności budynku.

Cechy kotła:
Korpus kotła KWM-S składa się z komory paleniskowej i wymiennika ciepła wykonanych z wysokiej jakości, atestowanej stali. Palenisko ma formę prostopadłościanu, w którym na ścianach umieszczone są dysze napowietrzające, a od dołu ruszt wodny wykonany z atestowanych rur grubościennych.

W kotle KWM-S wymiennik ciepła znajduje się w tylnej części kotła, za paleniskiem i ma formę pionowych dwóch (19-95 kW) lub czterech (125-350 kW), w zależności od mocy kotła, kanałów konwekcyjnych. Taka budowa pozwala na osiągnięcie efektu samooczyszczenia się kanałów konwekcyjnych i opadaniu sadzy do komór zbiorczych, które zabezpieczone są klapami rewizyjnymi umieszczonymi z boku kotła.

Dodatkowym atutem kotła KWM-S (dwukanałowego) są rury (opłonki) umieszczone w kanale konwekcyjnym. W kotłach dwu i czterokanałowych kolektory płomienicowe umieszczone w górnej części paleniska, które mają znaczący wpływ na podniesienie sprawności kotła.

W przedniej części kotłów KWM-S zamontowane są szerokie termiczne drzwiczki paleniskowe i zasypowe zakończone specjalną uszczelką termiczną. Całość kotłów obudowana jest wysokogatunkową izolacją termiczną która zabezpieczona jest obudową metalową. Kotły centralnego ogrzewania typu KWM-S montować należy zgodnie z normą PN-91/B-02413 i BN-71/8864-27 dotyczącą zabezpieczenia urządzeń grzewczych wodnych systemu otwartego oraz naczyń wzbiorczych systemu otwartego.

Szczegółowy opis:
www.kotlospaw.pl - kocioł KWM-S

cena netto:  2 747.97  pln
cena brutto:  3 380.00  pln
Wybierz opcje:
szt.   
o firmie    |     oferta    |     konfigurator    |     dystrybucja    |     kontakt