UKS-M 12 kW
Kocioł uniwersalny ("wszystkopalny") ze sterownikiem i dmuchawą (NOWA LINIA)

Moc: 12 KW
Pow. grzewcza kotła: 1,5 m2
Pow. ogrzewana: do 90 m2

Wymiary:
zobacz tabelkę

Przeznaczenie:
Kotły typu UKS-M są unowocześnioną wersją kotłów UKS, które od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Jako uniwersalne kotły „wszystkopalne” są alternatywą ekonomiczną dla kotłów gazowych, olejowych jak i kotłów węglowych starego typu. Należą do kotłów uniwersalnych, w których możliwe jest spalanie różnorodnych paliw, takich jak miał, węgiel, drewno granulaty i mieszanki paliwowe oraz komponenty biomasowe. Znajdują one zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, warsztatach, budynkach przemysłowych oraz użyteczności publicznej.

Cechy kotła:
Produkowane są o mocach: 12-190 kW. Kotły UKS-M spełniają kryteria standardu energetyczno-ekologicznego potwierdzone atestem ekologicznym wystawionym przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Wyposażone są w wentylator i mikroprocesorowy regulator sterujący pracą kotła. Ma to duży wpływ na podniesienie sprawności kotła, ułatwia obsługę, utrzymuje zadaną temperaturę oraz reguluje pracą pompy obiegowej, o ile instalacja jest w nią wyposażona.

Nowoczesna konstrukcja i system dystrybucji powietrza pozwala na spalanie miału metodą „od góry”. Ma to znaczny wpływ na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Kotły zamiast standardowej automatyki regulacyjnej i dmuchawy opcjonalnie wyposażone mogą być w miarkownik ciągu co obniża cenę zakupu urządzenia. Kotły charakteryzują się bardzo dużą komorą paleniskową dającą komfort w uzyskaniu zasypu stanowczo większego niż przy innych kotłach tego typu. Efektem tego jest długa stałopalność przy jednorazowym zasypie paleniska. W zależności od zastosowanego paliwa z automatyką regulującą kotły pracują w systemie „średniocałodobowym”, tzn. załadunek paliwa odbywa się przeciętnie raz na dobę. Szerokie drzwi zasypowe gwarantują możliwość załadowania do komory spalania znacznie większych kawałków paliwa.

Szczegółowy opis:
www.kotlospaw.pl - kocioł UKS-M

cena netto:  2 707.32  pln
cena brutto:  3 330.00  pln
Wybierz opcje:
szt.   
o firmie    |     oferta    |     konfigurator    |     dystrybucja    |     kontakt