UKS 5 kW
Kocioł uniwersalny ("wszystkopalny") - I typoszereg (NOWA LINIA)

Moc: 5 KW
Pow. grzewcza kotła: 0,6 m2
Pow. ogrzewana: do 45 m2

Wymiary:
zobacz tabelkę

Przeznaczenie:
Kotły typu UKS (uniwersalne kotły stalowe) z powodzeniem utrzymują się na rynku. Dzięki swojej oryginalnej budowie są produktami znajdującymi zadowolenie klientów od wielu lat. Specjalna konstrukcja opłonkowo-kanałowa przystosowana do dolnego spalania paliw czyni je urządzeniami o wysokich parametrach grzewczych. Cechują się niezawodnością i prostotą obsługi. Są przystosowane do spalania gorszych gatunków węgla, miału węglowego jak i, z dobrym skutkiem, paliw długopłomieniowych (węgiel brunatny, drewno w różnych postaciach tj. polana, szczapy, zrzynki, zrębki, wióry itp.). Konstrukcja kotłów typu UKS pozwala na spalanie odpadów drewna i trocin przy współpracy z AZSO HAJNÓWKA.

Korpus kotła UKS składa się z komory paleniskowej i wymiennika ciepła wykonanych z wysokiej jakości atestowanej stali. Palenisko wykonane jest w formie prostopadłościanu i od dołu zamknięte jest rusztem wodnym. Dodatkowymi elementami mającymi duży wpływ na podniesienie sprawności kotła są zamontowane w palenisku pionowe opłonki, które wewnątrz wypełnione są czynnikiem grzewczym.

Ruszta i opłonki wykonane są z wysokogatunkowych, atestowanych rur. Wymiennik ciepła (oprócz I typoszeregu) znajduje się w tylnej części kotła, za paleniskiem, i ma formę pionowych dwóch (II typoszereg) lub czterech (III typoszereg) kanałów konwekcyjnych.

Taka budowa pozwala na osiągnięcie efektu samooczyszczenia się kanałów konwekcyjnych i opadaniu sadzy do komór zbiorczych, które zabezpieczone są klapami rewizyjnymi umieszczonymi z boku kotła. Wylot spalin zakończony jest czopuchem, w którym zamontowana jest przepustnica spalin służąca do regulacji wylotu gazów z kotła.

W przedniej części kotła UKS zamontowane są szerokie termiczne drzwiczki paleniskowe i zasypowe. Całość kotła obudowana jest wysokogatunkową izolacją termiczną, która zabezpieczona jest obudową metalową. Kotły UKS standartowo dostarczane są z termostatycznym regulatorem ciągu, który automatycznie otwiera lub przymyka dopływ powietrza utrzymując zadaną temperaturę. Kotły centralnego ogrzewania typu UKS montować należy zgodnie z normą PN-91/B-02413 i BN-71/8864-27 dotyczącą zabezpieczenia urządzeń grzewczych wodnych systemu otwartego oraz naczyń wzbiorczych systemu otwartego.

Szczegółowy opis:
www.kotlospaw.pl - kocioł UKS

cena netto:  1 308.94  pln
cena brutto:  1 610.00  pln
Wybierz opcje:
szt.   
o firmie    |     oferta    |     konfigurator    |     dystrybucja    |     kontakt