KWD 15 kW
Kocioł uniwersalny "wszystkopalny" ze sterownikiem i dmuchawą

Moc: 15 KW
Pow. grzewcza kotła: 2,15 m2
Pow. ogrzewana: do 150 m2

Wymiary:
zobacz tabelkę

Przeznaczenie:

Kocioł typu KWD to kolejny produkt z nowej generacji kotłów opalanych paliwami stałymi, a zwłaszcza - polanami drewna. Po załadowaniu komory paleniska paliwem proces spalania odbywa się w sposób automatyczny, dzięki zastosowaniu mikroprocesorowego regulatora temperatury.

Kocioł grzewczy KWD przeznaczony jest do podgrzewania czynnika grzewczego w instalacjach centralnego ogrzewania z układami podgrzewania ciepłej wody użytkowej, zarówno w układach grawitacyjnych jak i pompowych. Można je stosować w domach mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych, obiektach użyteczności publicznej, obiektach handlowych oraz produkcyjnych.

Prosta konstrukcja, wysoka sprawność cieplna kotła (ok. 83 %) oraz możliwość stosowania paliwa w postaci polan drewna o długości prawie 60 cm to cechy, które wyróżniają ten kocioł na rynku. Jego zaletą jest powiększona komora załadowcza pozwalająca uzyskać bardzo długi czas spalania polan. Duże, skierowane ku górze drzwiczki zasypowe ułatwiają załadunek opału, a ruchomy ruszt usprawnia odpopielanie paleniska.

Eksploatacja:

W kotłach KWD proces spalania kontrolowany jest przez najnowszej generacji mikroprocesorowy regulator rozbudowany o moduł c.w.u z możliwością podłączenia sterowania pokojowego oraz wentylator sprężający powietrze, dzięki którym kocioł nie wymaga bezpośredniej obserwacji.

Takie wyposażenie ma duży wpływ na podniesienie sprawności kotła, ułatwia jego obsługę, utrzymuje żądaną temperaturę oraz reguluje pracą pompy obiegowej, o ile instalacja jest w nią wyposażona. Nowoczesna konstrukcja i system dystrybucji powietrza pozwala na spalanie metodą "od góry" jako kocioł miałowy oraz możliwość rozpalania "od dołu" jako kocioł tradycyjny na węgiel kamienny i drewno.

Szczegółowy opis:
www.kotlospaw.pl - kocioł KWD

Prezentacja video:
kocioł KWD

cena netto:  3 626.02  pln
cena brutto:  4 460.00  pln
Wybierz opcje:
szt.   
o firmie    |     oferta    |     konfigurator    |     dystrybucja    |     kontakt